İçeriğe geç

İlk Yurtdışı Deneyimi; Hindistan 1

Üniversite döneminin belirli bir tarihine kadar bir çok yurtdışı bileti alıp, farklı sebeplerden dolayı biletlerimi iptal etmek durumunda kalmıştım. Fırsat bu ya! Güzel bir kampanya ile birlikte; low-cost olarak tabir edilen Pegasus havayollarından, Bişkek aktarmalı New Delhi bileti yakaladım. Gidiş/geliş 840 TL!! İnanabiliyor musunuz, o dönem bile 1600TLden aşağıya gitmek mümkün değildi.

Bileti ertesi sabah aldım. Uçuşa 3 ay var ve içim içime sığmıyor. Hemen vizemi hallettim, sabah girdiğim görüşmeden sonra 16:00 saatlerinde gidip vizemi teslim aldım. O zamanlar 103 Dolar olması gerekiyor. 

Gün geldi çattı! Sırt çantamı hazırladım, biraz ilaç aldım ve tek başıma yola çıktım. İlk yurtdışı seyahatim ve Hindistan yollarında tek başımayım.

Bişkek aktarmasında internetsiz ve soğuk 4 saat geçirdim. İnanır mısınız, bir tane kafe açık değildi ve dışarıda kar yağarken içeride ısıtma sistemi çalışmıyordu. Böyle bir soğukta uçak saati geldi. Uçağın içerisinde kahvaltıda soğan yemiş çokça insan var. Baharat cennetine girmeden, nefes almak güçleşmeye başlamıştı.

Uçaktan iner inmez, hemen bir telefon hattı alıp, bir curcuna içerisinde sıcak mı sıcak bir havada metroya indim. Telefon hattı açılana kadar internet yok ve kimse yol tarifi yapmıyor. Herkes para isteyerek, gideceğim yere bırakacağını söylüyor. Derken bir bisikletli tuktuka bindim. Hostelimin kapısına kadar bıraktı ve 2 dolar vererek ayrıldık.

Hostele yerleştim, dışarıya çıkıp, keşmekeş içerisinde tren istasyonuna gidip, tüm seyahat planımı yaptım ve biletlerimi o dönem için yaklaşık 20 dolara sleeper sınıfına aldım.

Böylelikle seyahatim resmen başladı diyebilirim. Delhi içerisinde yeni ve eski olan kısımları tavaf ettim. Önüme yol üstünde denk gelen neredeyse tüm büyük tapınaklara girip, özümsemeye çalıştım.

İki gün boyunca sürekli Uber havuz sistemini kullanarak, seyahat ettim. Maksimum 40 rupee karşılığında şehrin bir ucundan diğer ucuna gittim. Hayatımda yemediğim kadar baharatlı yiyecek tükettim.

Sırada ikinci durak Jaipur(Pink City) ve saatlerce beklenen tren!

Tarih:Seyahat

43 Yorum

Bir cevap yazın