İçeriğe geç

Mazars Denge Ekip!

Greenpeace sonrası, daha öncesinde staj yapmış olduğum Mazars Denge SMMM A.Ş. ekibine dahil oldum. Zor bir dahil oluş süreciydi, bilenler bilir, bu süreç içerisinde çok huzursuz hissetmiştim.

Neyse! Artık ekipteydim, hızlıca devraldığım işimde beni bekleyen büyük bir iş yükü vardı. Deyim yerindeyse; sudan çıkmış balığa dönmüştüm. Ama ekibim sağlam! Hızlı bir iş devri olmasına rağmen, topu yere düşürmeden var gücümüzle işleri rayına oturttuk.

Düzenimizi kurduk, alışma süreci hiç yaşamadan kocaman bir ekipte yerimi buldum ve ekip arkadaşlarımla birlikte öğle yemekleri;çay kahve molaları derken sosyalleştik. Eskiden de tanıdığım arkadaşlarımla birlikte güzel bir ortam oluşturduk. İşler ne kadar yoğun olursa olsun(Bilirsiniz, bu tarz dışarıdan hizmet sağlayan firmalar çok yoğun olur.) yüzümüz hep güldü, sonra bu gülücükler arttı ve yöneticimin çok güzel gülen bir kızı oldu.(Umarım her zaman gülücükler saçar.)

Tabi bu süreçte, başka bir ekip yöneticisiyle çalışmaya başladım. ” Burada ısınma süreci yok!! Direk adapte oluyorsunuz!! ”. Bizim ekip yine mükemmeldi. Aile sıcaklığında konuşmalar, sosyalleşmeler; kimse kötü hissedemez.

Hele ki ben! Sabahları ofise bisikletle gidip gelirken, ofiste kahvemi yudumlayıp, mükemmel sabah kahvaltıları yaparken mutsuz hissetmek de ne demek!

Ama öyle bir an geldi ki, ”Mazars mı? Hayallerim mi?” sorusuyla karşılaşmak durumunda kaldım. Her zaman olduğu gibi hayallerimi seçerek, projem için ekibimden ayrılmak zorunda kaldım.

Bu süreç içerisinde varsa kırdığım kişiler; umarım beni affederler.

Yöneticim çocuğunun oyuncağını hediye eder, bense o sırada E.I yı kızdırmakla meşgulümdür.
Yöneticim çocuğunun oyuncağını hediye eder, bense o sırada E.I yı kızdırmakla meşgulümdür.
Tarih:İş Hayatı

1.656 Yorum

Bir cevap yazın