İçeriğe geç

Pedal, karbona karşı!

” Bisiklet! Bisiklet! Bisiklet! ” diye çıldıran bir çocuk düşünün! O çocuk büyüdü, üniversite döneminde ara sıra bisiklet sürdü, iş hayatında dönem dönem bisiklet sürdü; bir ulaşım aracı olarak işe gidip-gelirken bisiklet sürdü!

Sonra ne oldu dersiniz? 

Bir gün yine bisiklet turu yapan arkadaşlar sosyal medya üzerinden bakıyordum ve ” Bunu ben de yapabilirim! ” diyerek kafaya koydum. Bir süre ön hazırlık yapıp,yapabileceğim rotaları çıkardım. Maddi ve manevi desteğimi hazırladım. İşimden bu tur için istifa ettim.

Büyük gün geldi ve yola koyuldum. Kış sezonuna girmeden önce rotamın bir kısmını bitirip, güneye doğru gitmek istediğim için ise tura Rize merkezden başladım.

Pedal çevirerek, bir çok insanla tanışarak, sosyal medya üzerinden ” Beyaz yakalı ” takipçilerime farkındalık yaratmaya çalışarak, Tiflis’e kadar pedalladım.

Tiflis’e varmadan önce dizimdeki bağ sorunu tekrar etti ve yola çıkmadan da düşündüğüm şey başıma geldi! Ne yazık ki bu süreçte tüm hayatımı etkileyebilecek bir zorlukla yola devam etmek yerine, dönüş kararı aldım.

Bu süreçte beni destekleyen aileme ve tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

 

Tarih:BisikletSeyahatSpor

13 Yorum

Bir cevap yazın