İçeriğe geç

Uludağ’da kaybolmak!

2019 Ocak ayında yaptığım faaliyet esnasında yaşadığımız ve büyük tecrübe çıkardığımız olaydır!

Tüm haber sitelerine,TV kanallarına, dağcılık camiasına yansımış; olumlu ve olumsuz eleştiriler yapılmıştır. Olaya aydınlık getirmek adına yazdığımız rapor ”www.dag.org.tr” sayfasında yer almakla birlikte burada da yer almasını uygun görüyor ve bilmeyen, merak eden arkadaşlarımın aydınlanması için konuyu buraya taşıyorum.

2019 Kış döneminde Uludağ diyagonal rotası ve çevresinde gözümüze kestiğimiz rotaları çıkmak adına, üyesi olduğumuz Doğa Aktiviteleri Grubu Derneği eğitim aracını kullanarak, bağımsız faaliyet yapmak için bölgeye ulaştık.

Eğitim ekibine yakın bir noktada kamp kurarak, daha öncesinde bakmış olduğumuz hava durumu raporuna göre rotaya girmek için hareket ettik ancak rotayı bitirdikten sonra yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle; elimizdeki malzemeler doğrultusunda en iyisini yapmaya çalışarak, kendimizi koruma moduna aldık.

Takdir edersiniz ki, yaşanan olaylar anlık psikoloji ve durumla değerlendirilmelidir. Aldığımız kararlardan doğru veya yanlış olanlar olabilir, bizler de bunun farkındayız. İnsanları bu gibi durumlarda neler olabileceği konusunda bilgilendirmek adına raporu alt kısımda sizlere iletiyorum.

– Kaza Raporu –

Saygılarımla.

Tarih:SeyahatSporTırmanış ve Dağcılık

4.923 Yorum

Bir cevap yazın